Dezenfektan Nedir, Ne işe Yarar?

//Dezenfektan Nedir, Ne işe Yarar?

Dezenfektan Nedir, Ne işe Yarar?

2020-04-12T04:05:51+03:00 Categories: Biyosidal|

DEZENFEKTAN NEDİR?

Dezenfektan, son dönemlerde insanların çokça tercih ettiği ürünlerin başında gelen, hızlı bir şekilde sterilizasyon sağlayan ürünlerin genel adıdır. Korona Virüs gibi bulaşıcı virüslerin ortaya çıkması ile birlikte dezenfektan kullanımı bir hayli artmış durumdadır. Peki dezenfektan nedir? Cansız ya da canlı yüzeylere bulaşmış olan mikroorganizmaların bu yüzeylerden uzaklaştırılmasını sağlayan ya da bu yüzeylerin üzerindeki bakterilerin ölmesine olanak tanıyan kimyasal maddedir.

Dezenfektan kullanımının insan sağlığına bir zararı var mıdır? Bu ürünleri sürekli olarak kullanmak doğru olmayıp, özellikle sabun niyetine kullanmak tamamen yanlıştır. Bu ürünlerin koruyuculuk özellikleri her ne kadar yüksek olsa da, sürekli kullanmanın cilt üzerinde tahrişe yol açacağını bilmeniz gerekir.

DEZENFEKTAN NE İŞE YARAR

Bu ürünleri yüz bölgemizde ve vücudumuzun çeşitli yerlerinde kullanmamız mümkün değildir. Kullanım amaçları belli olup; uzun süre kullanmak cilt yüzeyine zarar vermektedir. Genellikle el temizliğinde kullanılan dezenfektanlar, el yüzeyinde bulunan mikroorganizmalar gibi zararlı maddeleri ortadan kaldırır. Sağlığımız için el temizliği çok önemli olup, ellerimizi sabun ile yıkamak ilk tercihimiz olmalıdır.

Yazının devamı için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız

https://emrdanismanlik.com/dezenfektan-nedir-ne-ise-yarar-yazi32.html